Hladiny

10. června 2008 v 14:49 | http://www.zahady.mysteria.cz/podvedomi.php |  Hladiny vedomia
Vědomí, to je naše vědomé já, pravé vědomí a podvědomí, či druhé vědomí, obsahující jakousi druhou osobnost se svým já, s činností neuvědomělou a s vlastní pamětí. Za běžných normálních okolností se nám zdá být každý čin a myšlenka vědomou. Není tomu tak. I za normálního stavu lze pozorovat jistou přítomnost jevů, nepatrných dojmů, jež jsou samy o sobě příliš slabé, než aby se staly vědomými.
V nejhlubším nitru každého z nás existuje zázračné vědomí, jež tvoří, modlí se, zatímco my pracujeme.
Podvědomé já je ve stálé činnosti, které ve stavu vědomém nepozorujeme. Žádáme-li podvědomé já, dáváme-li mu příslušný rozkaz, projeví své schopnosti: dorozumívání cestou telepatie, prostorové vidění, vidění do minulosti, přítomnosti i budoucnosti, kresby, automatické písmo, pohyb i přenos předmětů bez doteku, zhmotnění se aj., ale jen pokud nám byl úkol předurčen.
Myšlenky řešící těžké problémy přicházejí zpravidla náhle, často čtvrt hodiny před usnutím, ve změněném stavu mysli (Alfa), a objevitele překvapují - poskytují jeho vědomí už hotové, vyřešené celky, před jejich genialitou mnohdy ustupuje jakákoliv objektivní zkušenost.
"Co je to hladina Alfa?" - Je to jeden ze vzorců mozkových vln, jakési elektrické energie produkované mozkem, které se měří přístrojem zvaným EEG. Rytmus je měřen v cyklech za sekundu.

BETA
- od 14 CPS a výše
ALFA
- od 7 do 14 CPS
THETA
- od 4 CPS
DELTA
- pod 4 CPS
Hladina Beta, to je normální stav, v práci, doma, právě teď, Alfa přichází, když sníte nebo usínáte, ale ještě úplně nespíte, nebo ještě nejste úplně vzhůru, je to jakýsi stav mezi tím. Theta a Delta jsou fáze hlubokého spánku.
Hladinu Alfy lze úspěšně navodit po kratším tréninku kdykoli se vám zlíbí a využít tohoto změněného stavu mysli k vašemu prospěchu. Jedna z možností je Silvova metoda, která učí, jak máte vstoupit do hladiny Alfa a poté si svůj cíl vizualizovat, pociťovat vůni, prožívat hmatové a chuťové pocity a vidět svůj cíl tak, jakoby už existoval. Model musí vždy předcházet skutečnost. Svůj nový svět musíte nejprve vidět, pak v něm můžete žít.
Jak se dostat do stavu hladiny Alfa? Zkuste se pohodlně posadit, ruce položte na stehna dlaněmi dolů a nohy mějte na zemi. Počítejte pomalu od deseti do nuly a představujte si, jak je vaše tělo stále uvolněnější, můžete si k tomu pustit nějakou relaxační hudbu. Možná se vám bude zdát, že se nic neděje, ale nevěřte tomu. Je to právě ten stav, kdy si můžete programovat ve své mysli cokoli chcete.
Také si můžete stáhnout z www.bwgen.com krátký prográmek BrainWave Generator, který vám tento stav mysli pomůže navodit poslechem různých zvuků pro určitou hladinu, meditaci, snadnější učení apod.
Nemusíte se obávat, že vám v meditační hladině Alfa někdo ublíží, v tomto stavu nelze účinně konat zlo jiným osobám - buď se obrátí proti vysílateli, nebo sklouzne zpět do hladiny Beta.
Co však s tím, že například fenomén Kašpirovskij ve svých seancích přímo lidi nabádá, aby si nic nepřáli, jinak že se toho nikdy nedočkají! Raději, že nemáme věřit, než abychom věřili. Jiný autor tvrdí, že je to útěk z reality, a další známá věta, kterou jste už určitě slyšeli je, že se nám může stát pravý opak toho, co si přejeme.
Vše závisí na našem stupni myšlení a v co skutečně pevně věříme.
Jsem si ale jist, že není moudré ani bezpečné záviset pouze na tom, co se můžete naučit jen ze zkušeností, neboť časem přijdete na to, že znalosti, které jste takto získal - jakkoliv jsou cenné - často přicházejí příliš pozdě, než abyste z nich mohli mít v tomto životě užitek a slouží pouze jako připomínka vašich minulých chyb. Buďte proto ochotní učit se i od druhých.
Snažit se dosáhnout bohatství tvrdou prací a v potu tváře, to je spolehlivá metoda, jak se co nejdříve dostat na hřbitov. Není lepší být zdravý a bohatý než chudý a nemocný?
Neignorujte problémy a nepovznášejte se nad ně, ale čelte jim a řešte je! Podívejme se nyní na vyváženost v přírodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wernig wernig | Web | 10. června 2008 v 22:25 | Reagovat

supr blog

2 kira kira | 11. června 2008 v 14:04 | Reagovat

akujem:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama